هولوگرام RFID

هولوگرام RFID

یکی از دسته های هولوگرام امنیتی، برچسب RFID است که به برچسب‌ های هوشمند هم مشهور است. RFID از یک میکروچیپ (تراشه کوچک) و یک آنتن تشکیل شده و عملکرد آن به گونه‌ ای است که اطلاعات بر روی برچسب مثل شماره شناسایی، از فاصله چند متری توسط RFID reader قابل خواندن است علاوه بر این، تراشه به کار رفته در این برچسب‌ ها می‌ تواند دارای حافظه باشد و اطلاعات مربوط به ویژگی‌ های محصول را در خود ذخیره کند.   هزینه برچسب‌ های RFID در چند سال اخیر به طور قابل توجهی کم شده است. از این رو می‌ تواند یکی از گزینه‌ ها برای ایمن کردن بسته‌ بندی‌ ها باشد

آشکارساز دست‌ خوردگی Temper evident یکی دیگر از ویژگی‌های امنیتی است که جزو خانواده هولوگرام های امنیتی قرار می‌ گیرد. این نوارها که بیشتر برای بستن (سیل کردن) درب بسته‌ ها به کار می‌ روند، پس از الصاق، دیگر جدا نمی‌ شوند و در صورت جدا کردن، اثر باطل شد (Void)، یا باز شد (Opened) را از خود به جای می‌ گذارند. با کدگذاری و شماره سریال بر روی این نوارها می‌ توان امنیت آن ها را دوچندان کرد.   نوارهای آشکارساز دست‌خوردگی Temper evident یک راه‌ حل مقرون به صرفه و ساده برای ایمن کردن بسته‌ بندی‌ ها به شمار می‌ رود.

هولوگرام RFID

 

لیبل‌ های Temper evident

لیبل‌ های Temper evident با همان خصوصیات امنیتی، طیف وسیعی از بسته‌ بندی‌‌ ها را پوشش می‌ دهد. بسته‌ بندی‌ های کاغذی و مقوایی، شیشه، فلز و … بسترهای مناسبی برای لیبل‌ های Temper evident هستند. این لیبل‌ ها پس از چسبانده شدن روی محصول، دیگر جدا نمی‌ شوند و در صورت جدا شدن علاوه بر جای گذاشتن اثر باطل شد (Void)، بار دیگر قابل استفاده نخواهند بود.

مهمترین ویژگی هولوگرام که باعث شده است به مطمئنترین برچسب روی کالاها تبدیل شود آن است که این برچسب بعد از تولید به هیچ وجه در هیچ جای دنیا قابل کپی برداری و تکثیر مجدد نمی باشد. گذشته بر ایجاد امنیت، هولوگرام دارای جلوه زیبایی می باشد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09128571198
09128571198