برچسبهای RFID

برچسبهای RFID

این برچسبها از یک میکروچیب یا  تراشه  کوچک  و یک آنتن تشکیل شده اند و عملکرد آنها به گونه ای است که اطلاعات بر روی برچسب مثل شماره شناسایی از فاصله چند متری توسط دستگاه خاص  قابل خواندن است علاوه بر این تراشه به کار رفته دراین برچسب ها میتواند دارای حافظه باشدو اطلاعات مربوط به ویژگی این محصول را در خود ذخیره کند.

برچسب  RFID مخفف واژه Radio-Frequency-Identification (شناسایی به وسیله فرکانس رادیویی) است و معنای آن استفاده از برچسب خاصی بر روی کالا، حیوانات یا اشخاص به منظور شناسایی و رهگیری مسیر حرکت‌آنها به وسیله امواج رادیویی است. این سیستم متشکل از یک دستگاه ردیاب و برچسب‌هایی است که بر روی کالا و… الصاق می‌شود.

اکثر برچسبهای RFID متشکل از دو بخش هستند: قسمت اول یک تراشه برای ذخیره و پردازش اطلاعات، مدوله و غیر مدوله کردن سیگنال‌های رادیویی و کارکردهای خاص دیگر است. قسمت‌های دوم آنتن دریافت و ارسال سیگنال است.

مورد استفاده برچسبهای RFID

تمامی فروشگاههای زنجیره ای اعم ازفروشگاهای لوازم خانگی  و طلا فروشی ها و …. که دارای کالاهای نفیس میباشند میتوانند برای جلوگیری از سوء استفاده ازاین برچسبها استفاده کنند.

برچسبهای RFID       برچسب RFID

گیت ضدسرقت فروشگاهی چیست؟

گیت های ضد سرقت فروشگاهی یا همان گیت امنیتی فروشگاهی به دستگاهی گفته میشود که در خروجی یک فروشگاه نصب میشود و از خروج غیر مجاز اجناس فروشگاه جلوگیری به عمل می آورد. در یک فروشگاه که دارای این نوع گیت های امنیتی میباشد، قطعات پلاستیکی یا کاغذی کوچکی بر روی اجناس نصب میشود که این قطعات به تگ یا لیبل معروفند. شرکت فراگرصنعت ارایه دهنده انواع متفاوت گیت فروشگاهی و تگ های مربوط به آن می باشد.

گیت ضدسرقت فروشگاهی

 

سیستم گیت و دزدگیر فروشگاهی

بر اساس نوع کاربرد و فرکانس به سه قسمت زیر تقسیم می شوند:

۱- گیت فروشگاهی RF

۲- گیت فروشگاهی AM

۳-گیت فروشگاهی EM

فرکانس گیت دزدگیر فروشگاهی RF در محدوده فرکانس رادیویی می باشد. این نوع گیت فروشگاهی در فرکانس های مختلفی مانند ۸٫۲- ۳٫۲۵-۱٫۹۵ -۴٫۷۵-۱۰٫۲مگا هرتز موجود می باشد که البته فرکانس ۸٫۲ مگا هرتز رایج ترین فرنکانس این دستگاه می باشد.این نوع سیستم های دزدگیر فروشگاهی دارای یک آنتن فرستنده و یک آنتن گیرنده می باشد که با عبور دادن تگ یا لیبل با فرکانس سازگار با دستگاه ، سیستم دزدگیر شروع به آژیر کشیدن می کند .

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما در فراگرصنعت هستیم.

برای تماس با مشاورین ما با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :

  • ۰۹۱۲۸۵۷۱۱۹۸
  • ۰۹۱۲۲۰۷۴۴۷۳
  • ۸۸۳۱۷۹۰۱
  • ۸۸۸۴۰۲۱۴

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09128571198
09128571198