تگنت‌ها – ذرات امنیتی قابل رهگیری

 

ذراتی هستند که از پودر سرامیک تولید می شوند. سرامیک یک ماده معدنی و جامد غیرفلزی است که طی فرایندی به ذرات میکرونی با اندازه ۴-۱۲ میکرون تبدیل می شوند. ذرات سرامیک از اجزای اصلی فرمولاسیون تگنت ها هستند.

سرامیک در شرایط محیطی سخت، بسیار مقاوم است. توانایی تحمل دما و حرارت را تا ۱۰۰۰درجه دارد، هم چنین نسبت به مواد شیمیایی اسیدی، قلیایی و حلال های مختلف، آب، رطوبت و بخار مقاوم است. شرایط زیستی متفاوت و حملات قارچی روی آن بی اثر است. اشعه های UV,IR,X-Ray و پرتو های خورشید به آن بی تاثیر است و در صورت انفجار تغییری در ذرات ایجاد نخواهد شد.

تگنت ها شامل مواد رهگیری اختصاصی هستند. ردیاب ها برای ارائه اطلاعات یونیک فرموله می شوند و قابلیت قرائت توسط ابزارهای خاص را دارد. ترکیب ردیاب های سرامیکی از نظر شیمیایی غیر قابل کپی و بازتولید است و نمی توان به هیچ وجه اطلاعات امنیتی آن را خارج کرد.

این مواد کمیاب و خاص دارای خصوصیاتی هستند که توسط نور تحریک می شوند. این ذزات به شکل خاص و ویژه ای با یک دیگر مخلوط می شوند و طبق فرمولاسیونی سفارشی برای مشتری تولید می شوند. هم چنین برای قرائت این ذرات یک دستگاه قرائت گر (Reader) متناسب با فرمول تگنت ها برای مشتری تولید می شود که از الگوریتم های ردیاب متغیر و پیچیده برای تگنت ها استفاده می شود.

ذرات به نحوی ساخته و فرموله می شوند که توسط تحریک و القای نوری به خاصیت شب تابی (Photoluminescence) آن پاسخ داده می شود. ردیابی و رهگیری به این شکل است که فوتون ها، اتم های القایی و محرک ماده را که باعث می شود در طول موج های مختلف منتشر می شوند را برجسته می کنند. این خصوصیت مربوط به ویژگی شب تابی (Photoluminescence) آن ها است.

تگنت

تگنت ها دارای ویژگی هایی هستند که می توان از آنها به عنوان آیتم امنیتی استفاده کرد:

  • مقاومت و سختی بسیار بالا
  • کدگذاری اختصاصی مواد قابل ردیابی و رهگیری
  • دارای طیف شب تابی پیچیده
  • پاسخ گویی فقط به امواج القایی انتخاب شده
  • دارای الگوریتم های ردیابی متغیر
  • اصلاح الگوریتمی انتخابی تنها با یک کارت
  • ترکیبات و فرمولاسیون پیچیده مواد
  • الگوریتم های تقریبا غیرقابل رمزگشایی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *